f

Porady dotyczące wypraw i tras rowerowych - Ogólne

Husaria-team.pl Dzięki częstej jeździe na rowerze, możemy przedstawić kilka przydatnych, ogólnych porad dotyczących jazdy. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu doświadczeniu, dostarczymy pomocnych i przydatnych wskazówek.

"Przede wszystkim nie można dać się ponieść emocjom."

Przede wszystkim nie można dać się ponieść emocjom. Tak, wiemy, każdy chciałby być pierwszy, nie dać się wyprzedzić, pokazać kto tu jest najlepszy. Niestety takie chwilowe "turbo" na zasadzie "mnie wyprzedzasz?!" kosztuje nas dużo więcej energii niż byśmy przypuszczali. Dlatego trzeba nauczyć się jazdy równym tempem, nie zważając na wyprzedzających. W końcu nie warto przez takie podejście męczyć się podwójnie ;).

"Warto pamiętać o priorytetach wycieczki, wyprawy rowerowej"

Ponadto warto pamiętać o priorytetach wycieczki, wyprawy rowerowej. Według nas są one następujące:

  • Zdrowie i życie
  • Świetna zabawa i zdrowy rozsądek
  • Zdobywanie ciekawych doświadczeń
  • Realizacja planu/trasy

Warto o tym pamiętać, aby przede wszystkim dbać o swoje zdrowie i życie, świetnie się bawić i dopiero jak to się uda, trzymać się planu ;) Trzeba również brać pod uwagę, że każda trasa jest inna, jednak jej specyfikę, przekrój można przewidzieć korzystając z dostępnej w sieci wiedzy, ot chociażby z naszej strony.

"Na niektóre rzeczy, nie będziemy mieli wpływu"

Jednak na niektóre rzeczy, nie będziemy mieli wpływu np. upał, deszcz, komary, itd. warto brać to pod uwagę. Inną kwestią jest fakt, aby nie porywać się z motyką na słońce - pokonywanie własnych słabości jest nieocenionym elementem wypraw, nie należy jednak być nadambitnym. Na początku przygód z wyprawami rowerowymi radzimy zacząć od podnoszenia własnej wydolności poprzez korzystanie jak tylko się da z tras rowerowych przygotowując nasz organizm do wysiłku związanego z jazdą na dwóch kółkach. Wszystko po to, aby co jakiś czas zwiększać dystanse, tym samym podnosic poprzeczkę.

"Aby zdobyć doświadczenie musimy jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździc :)"

Na koniec najważniejsze, aby zdobyć doświadczenie musimy jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździc :).

Komentarze

comments powered by Disqus