f

XIX Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2014

21.01.2014

INFORMACJA PRASOWA

lato 2014 XIX Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2014 odbędą się w dniach 4-6 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Podczas najbliższej edycji tego turystycznego kiermaszu pojawią się dwa nowe wydarzenia: Event Rowerowy oraz „Wędkuj z nami”. Zorganizowane zostaną również nowe sektory – Food & Travel oraz Sektor Turystyki Aktywnej. Zapowiada się więc weekend, który kolorami, smakami i muzyką przybliży nadchodzące lato.

Targi Lato to wydarzenie chętnie odwiedzane przez warszawiaków. W piknikowej atmosferze polscy i zagraniczni wystawcy zaprezentują ofertę wyjazdów urlopowych i weekendowych. Odwiedzający będą mogli poznać nieznane zakątki naszego kraju, sprawdzić jakie propozycje na nadchodzące lato są dostępne w dobrze znanych miejscach i rozpocząć przygotowania do wyczekiwanych wakacji.

Powyższe propozycje wydają się nam, najlepszą propozycją dla Zielenogórskiego rowerzysty. Zapraszamy do aktywnego rozgłaszania tych informacji – pokażmy, że Zielona Góra powinna być miastem przyjaznym dla rowerów!

Targi pełne atrakcji
Nieodłączym elementem Targów Lato są różnorodne atrakcje dla rodzin, dzieci oraz dorosłych. Tradycyjnie już odbędą się występy artystyczne na scenie, konkursy, degustacje, pokazy, a także animacje dla najmłodszych. Każdy znajdzie więc coś dla siebie, dlatego wydarzenie to jest okazją nie tylko do zapoznania się z ofertą miejsc i atrakcji turystycznych, ale również do ciekawego i aktywnego spędzenia wiosennego weekendu.

Aktywny wypoczynek
skandia 2009 Organizator, firma MT Targi Polska, w tym roku dużo uwagi poświęci aktywnym formom spędzania wolnego czasu. Przygotowywane są dwa tematyczne wydarzenia. Pierwszym będzie Event Rowerowy połączony z Otwarciem Sezonu Rowerowego 2014, który zostanie rozpoczęty widowiskową paradą rowerów ulicami Warszawy. Na targach będzie można odwiedzić organizatora dwóch największych imprez rowerowych w Polsce, tj. Tour de Pologne oraz Skandia Maraton Lang Team. Odbędą się również spotkania z wybitnymi polskimi kolarzami, a wystawcy tego sektora prezentować będą rowery, części, akcesoria i ubiór do wygodnej jazdy na rowerze.

Z kolei z myślą o miłośnikach wędkarstwa podczas eventu „Wędkuj z nami” zaprezentują się producenci i dystrybutorzy sprzętu i odzieży wędkarskiej, sprzętu pływającego, biura organizujące turystykę wędkarską oraz specjalistyczne wydawnictwa.

mtargi Dodatkowo osoby, które lubią urozmaicony wypoczynek, z pewnością zainteresują się sektorem Turystyki Aktywnej. Znajdą się tam wystawcy ze sprzętem sportowym i turystycznym, który jest niezbędny przy spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Prezentowane będą produkty przydatne podczas uprawiania turystyki górskiej, wodnej, biwaków czy trekkingu.

Niezapomniane smaki
Dla wielu turystów podróżowanie łączy się z poszukiwaniem nowych smaków, organizator zadba więc o doznania dla podniebienia odwiedzających. Sektor Food & Travel przypadnie do gustu tym, dla których lokalna kuchnia i jej potrawy są nieodłącznym elementem poznawania miejsc. Obecni będą przedstawiciele organizacji i firm promujących szlaki kulinarne, winne, czekoladowe, serowe, a także festiwale związane z jedzeniem. Będą oni zachęcać smakoszy do odwiedzenia miejsc szczególnie interesujących pod względem walorów smakowych.

Ofertę Targów Lato urozmaicą odbywające się równolegle III Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” oraz II Targi Agroturystyka, które zyskały uznanie odwiedzających. Będzie więc okazja do skosztowania regionalnych przysmaków i trunków, które produkowane są w niewielkich wytwórniach na terenie całej Polski.

Patronat nad Latem
Patronat Honorowy nad Targami Lato 2014 sprawują Katarzyna Sobierajska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Więcej informacji: www.targilato.pl -> przejdź do strony

Komentarze

comments powered by Disqus